Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Slax 15 je opäť založený na Slackware

  Ivan Kmeťo

  Najnovšia verzia Live linuxovej distribúcie Slax 15 je po deviatich rokoch opäť postavená na základoch Slackware. Užívatelia majú zároveň dostupné aj aktualizované obrazy pre Slax 11.4, stále so základmi systému Debianu.

 • Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia populárnej distribúcie Linux Mint 21 prebrala základy systému z Ubuntu 22.04 LTS a pridala aktualizácie troch dostupných desktopových prostredí. Niektoré z predstavených noviniek sa pravdepodobne dostanú aj do edície LMDE 5.

 • Vydanie Linuxu 5.19, ďalšia verzia bude zrejme 6.0

  Ivan Kmeťo

  Linus Torvalds včera v noci uverejnil oznámenie o vydaní novej stabilnej verzie jadra Linux 5.19, ktorá opäť predstavila zlepšenia podpory hardvéru a súborových systémov. Zároveň zrejme už ďalšia pripravovaná verzia Linuxu dostane číslo 6.0.

 • Prehľad zmien vo Wine 7.13 a 7.14

  Ivan Kmeťo

  Vývoj nástroja Wine pokračoval rovnakým tempom aj v priebehu ďalšieho letného mesiaca. Dve nové verzie Wine 7.13 a 7.14 znovu zhrnuli aktualizácie softvérových komponentov, rôzne zlepšenia či opravy pre viac ako 30 nájdených chýb funkčnosti aplikácií a hier.

 • Predstavenie OpenMandrivy Lx ROME

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva začali s testami novej rolling-release edície s menom ROME, zatiaľ však v obmedzenom režime. Užívatelia si môžu už teraz vyskúšať túto edíciu OpenMandrivy vďaka dostupným inštalačným obrazom.

 • Náhľad na prvé novinky v GNOME 43

  Ivan Kmeťo

  Vývoj verzie desktopového prostredia GNOME 43 rýchlo napreduje a jeho prvá alfa verzia vydaná pred pár dňami ponúka ucelenejší náhľad na pripravované novinky. Očakávať možno rozšírenia funkcií aplikácií, opravy knižnice libadwaita alebo pokroky v prechode na GTK 4.

 • VirtualBox 6.1.36 zlepšuje podporu Linuxu

  Ivan Kmeťo

  Posledná aktualizácia virtualizačného nástroja VirtualBox 6.1.36 znovu predstavila zlepšenia podpory novších verzií jadier Linux a pripravovanej verzie distribúcie Red Hat Enterprise Linux 9.1. Okrem toho pribudli aj rôzne dôležité opravy chýb.

 • Rýchlejší štart Firefoxu v Ubuntu

  Ivan Kmeťo

  Po pribúdajúcich sťažnostiach užívateľov o pomalom štarte Firefoxu v distribúcii Ubuntu začali vývojári tento problém aktívne riešiť. Vďaka niekoľkým zmenám sa už podarilo skrátiť čas spúšťania tohto webového prehliadača približne o polovicu.

 • Opravy v Debiane 11.4

  Ivan Kmeťo

  Posledná stabilná verzia linuxovej distribúcie Debian 11.4 zhrnula potrebné aktualizácie dostupných softvérových balíčkov s opravami chýb a nájdených bezpečnostných zraniteľností. Zároveň sa minulý mesiac tiež skončila podpora staršieho Debianu 9.

 • Aktualizácie Wine 7.11 a Wine 7.12

  Ivan Kmeťo

  Nové vývojové verzie Wine 7.11 a Wine 7.12 znovu pridali rozšírenia funkcií, rovnako ako aj balíky opráv chýb pre správnu funkčnosť rôznych aplikácií a hier. Zároveň minulý mesiac prišlo tiež vydanie aktualizácie softvérového komponentu VKD3D 1.4.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články