Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Tails 6.0 pridáva balíčky z Debianu 12

  Ivan Kmeťo

  Najnovšia stabilná verzia linuxovej distribúcie Tails 6.0 je už založená na základoch systému Debianu 12. Spolu s tým pribudli rôzne novinky alebo aktualizácie prostredia GNOME 43 a dostupných aplikácií.

 • Ubuntu 22.04.4 LTS preberá aktualizácie

  Ivan Kmeťo

  Vývojári zo spoločnosti Canonical oznámili vydanie aktualizovaných inštalačných obrazov distribúcie Ubuntu 22.04.4 LTS s novšou verziou jadra Linux 6.5. Táto aktualizácia je už zrejme poslednou pred vydaním Ubuntu 24.04 LTS.

 • GCompris 4.0 - nová verze výukového softwaru pro děti

  Jan Papež

  Dne 21. února 2024 bylo oznámeno vydání GCompris 4.0, které uzavírá dlouholetou snahu o jednotné grafické rozvržení a dále zahrnuje 8 nových aktivit, vylepšenou úroveň lokalizace a spoustu dalšího. Aplikace je dostupná na běžně používaných systémech GNU/Linux, Windows, Android i MacOS.

 • Nové verzie Debianu 11.9 a 12.5

  Ivan Kmeťo

  Užívatelia linuxovej distribúcie Debian si môžu stiahnuť nové inštalačné obrazy oboch podporovaných verzií Debianu 11 a 12. S aktualizáciami softvérových balíčkov pribudli opravy chýb a záplaty bezpečnostných zraniteľností.

 • KaOS 2024.01 pridáva prostredie KDE Plasma 6

  Ivan Kmeťo

  Linuxová distribúcia KaOS dokončuje prechod na desktopové prostredie KDE Plasma 6 mesiac pred vydaním stabilnej verzie. Nové inštalačné obrazy KaOS 2024.01 pridávajú aj aktualizácie iných softvérových balíčkov.

 • Tails 5.22 dostal nové funkcie

  Ivan Kmeťo

  Do stabilnej verzie linuxovej distribúcie Tails 5.22 sa dostali nové funkcie, niekoľko menších zmien a aktualizácie dvoch predinštalovaných aplikácií. Nakoniec sa vývojárom znovu podarilo opraviť rôzne chyby.

 • Konference InstallFest zachráněna a chystá se na další ročník

  Petr Valach

  Jako bájný Fénix vylétla z popela tradiční konference InstallFest, které reálně hrozil zánik. Aktuálně jsou v plném proudu přípravy na další setkání, které proběhne ve dnech 16. a 17. března 2024.

 • Inštalačné obrazy EndeavourOS Galileo Neo

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie EndeavourOS oznámili vydanie nových inštalačných obrazov, ktoré dostali kódové meno Galileo Neo. Hlavnými novinkami sú aktualizácie softvérových balíčkov a opravy chýb.

 • Proton 8.0-5 opätovne zlepšuje podporu hier

  Ivan Kmeťo

  S novou stabilnou verziou nástroja Proton 8.0-5 by mali byť na Linuxe funkčné ďalšie hry vydané pôvodne pre systémy Windows. Spolu s aktualizáciami softvérových komponentov pribudol aj veľký počet opráv chýb.

 • Aktualizácie v distribúcii MX Linux 23.2

  Ivan Kmeťo

  Užívatelia distribúcie MX Linux majú dostupné nové inštalačné obrazy, ktoré pridávajú všetky doterajšie aktualizácie softvérových balíčkov. Okrem toho sa do MX Linuxu 23.2 dostali nové nástroje a aplikácie.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články