Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • openSUSE má nového šéfa

  Redakce

  Technický ředitel SUSE pro region EMEA a veterán ve světě open source Gerald Pfeifer se stal novým předsedou představenstva openSUSE. Ve funkci nahradí Richarda Browna, který odstupuje z vedení projektu openSUSE po pěti letech.

 • Slackware sa snaží o vyzbieranie financií

  Ivan Kmeťo

  Distribúcia Slackware sa už viac ako rok trápi s finančnými problémami. Pomôcť tomuto projektu by mohlo otvorenie nového spôsobu získavania príspevkov.

 • Novinky v GIMPu 2.10.12

  Petr Valach

  V polovině června 2019 spatřila světlo světa nová verze rastrového editoru GIMP. Novinek, které tato verze přináší, je celá řada, přičemž některé jsou opravdu zásadní a mají dopad na každého uživatele.

 • Nový Knoppix 8.6 bol vydaný

  Ivan Kmeťo

  Knoppix, ktorý je jednou z najstarších a stále obľúbených Live linuxových distribúcií, prichádza s novou verziou a množstvom aktualizácií.

 • Beta verze Red Hat Enterprise Linux 8.1

  Redakce

  Red Hat uvedl v květnu novou verzi operačního systému Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8, ale její vývoj stále pokračuje rychlým tempem, a proto už nyní byla uvolněna beta verze aktualizace RHEL 8.1, která přináší zlepšení možností správy systému, nové zabezpečovací prvky a nástroje pro zvýšení vývojářské produktivity. Samozřejmostí je pak aktualizace ovladačů a oprava zjištěných chyb.

 • Xfce 4.14 oficiálně vydáno

  Tomáš Pospíšil

  Na novou verzi Xfce jsme si museli počkat více než 4 roky, což je historicky největší rozestup mezi verzemi Xfce, ale přesto jsme se dočkali. Xfce 4.14 vyšlo včera se všemi novinkami ve stabilní verzi.

 • Súhrn BSD noviniek: Prípravy na vydanie NetBSD 9.0

  Ivan Kmeťo

  NetBSD sa pripravuje na vydanie verzie 9.0, DragonFlyBSD chystá ďalšiu aktualizáciu ovládačov grafických kariet a FreeBSD 11.3 prináša užívateľom opravy spolu s novými verziami softvérových balíčkov.

 • Setkání s Mageia 7

  Tomáš Pospíšil

  Mageia je přímým potomkem zaniklé distribuce Mandriva Linuxu, která byla dříve známá jako Mandrake Linux. Udržuje a pokračuje ve vývoji systémových nástrojů, které využíval jeho předchůdce, jako je správce balíčků urpmi CLI a Mageia Control Center. Pojďme se na ni podívat.

 • Linux Mint 19.2

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia distribúcie Linux Mint 19.2 s kódovým označením „Tina“ bola vydaná pre všetky tri desktopové prostredia. Pre užívateľov je najnovšie dostupná aj možnosť upgradu zo staršej verzie Linuxu Mint.

 • Aktualizácie Debianu sú naplánované na budúci mesiac

  Ivan Kmeťo

  Po konferencii DebConf 19 sa vývojári populárnej linuxovej distribúcie Debian rozhodli užívateľom oznámiť dátum vydania aktualizácií pre verzie Debianu 10 a 9 stable.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články