Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Tails 5.20 pridáva aktualizácie a opravy chýb

  Ivan Kmeťo

  Nová stabilná verzia linuxovej distribúcie Tails 5.20 pridáva aktualizácie softvérových balíčkov a niekoľko opráv chýb, ktoré by spolu mali opätovne zlepšiť ochranu súkromia užívateľov a celkovú bezpečnosť systému.

 • Novinky v distribúcii OpenMandriva Lx 5.0

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva oznámili vydanie novej verzie jej stabilnej edície. Dostupné sú aktualizácie softvérových balíčkov, vrátane jadra Linux 6.6 LTS alebo desktopového prostredia KDE Plasma 5.27.

 • EndeavourOS prešiel na prostredie KDE Plasma

  Ivan Kmeťo

  Nové inštalačné obrazy linuxovej distribúcie EndeavourOS zhŕňajú aktualizácie softvérových balíčkov. Po novom majú užívatelia predinštalované desktopové prostredie KDE Plasma a zároveň sa obmedzila dostupnosť alternatívnych prostredí.

 • Vydanie distribúcie Fedora Linux 39

  Ivan Kmeťo

  Oznámenie o vydaní novej verzie distribúcie Fedora 39 nakoniec prišlo po niekoľkých týždňoch odkladov. Pre užívateľov je pripravený veľký počet aktualizácií softvérových balíčkov alebo nová edícia Fedora Onyx.

 • Nitrux 3.1 aktualizuje balíčky

  Ivan Kmeťo

  Vývojár Uri Herrera oznámil vydanie novej stabilnej verzie distribúcie Nitrux 3.1 s dôležitými aktualizáciami softvérových balíčkov. Dostupná je aj opravná verzia nástroja Nitrux Update Tool System.

 • Kompaktní řízený 10GbE switch do racku

  Redakce

  Společnost QNAP uvedla na trh nový dva­nác­ti­por­to­vý switch s kom­paktním designem, který je vhodný pro firmy a domácí kancelá­ře. Model QSW-M3212R-8S4T je webově říze­ný switch s poloviční šířkou určený pro montáž do racku. Je vybaven dvanácti vysokorychlostními porty 10GbE (osm portů SFP+ a čtyři porty RJ45) a funkcemi správy úrovně 2 (L2).

 • Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3

  Ivan Kmeťo

  Nasledujúca verzia distribúcie Linux Mint 21.3 je vo vývoji a predstavené už boli aj prvé novinky. Aplikácia Hypnotix rozšíri funkcie a nová verzia desktopového prostredia Cinnamon dostane počiatočnú podporu Waylandu.

 • Proč by podniky měly používat zařízení NAS se souborovým systémem ZFS

  inzerce

  Souborový systém ZFS má specifické zaměření na zajištění maximální integrity uložených dat a jejich případné automatické opravy přímo za běhu systému. ZFS tak dokáže chránit data daleko komplexněji než ostatní souborové systémy.

 • QNAP uvádí na trh řízené switche s podporou aplikací a virtuálních počítačů

  Redakce

  Společnost QNAP představila dva nové chytré switche, které podpo­rují běh aplikací a virtuálních počíta­čů pro kybernetickou ochranu nebo správu sítě.

 • Zlepšenia vo verziách Wine 8.17 a 8.18

  Ivan Kmeťo

  Dve posledné vývojové verzie nástroja Wine zlepšujú podporu Waylandu a Direct3D 10 aplikácií. Okrem toho pribudli aktualizácie softvérových komponentov a opravy pre viac ako 60 samostatných chýb.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články