Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Tails 4.8

  Ivan Kmeťo

  Tails ako linuxová distribúcia zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia užívateľov prichádza s novou aktualizáciou, ktorá ďalej zlepšuje stav zabezpečenia systému a ochrany dát.

 • Návrhy zmien pre Fedoru 33

  Ivan Kmeťo

  Prebiehajúca diskusia vývojárov by mohla viesť ku využitiu nástroja Nano ako základného textového editora alebo Btrfs ako štandardného súborového systému pre desktopy v nadchádzajúcom vydaní distribúcie Fedora 33.

 • Linux Mint 20 "Ulyana" bol vydaný

  Ivan Kmeťo

  Očakávaná nová stabilná verzia distribúcie Linux Mint prichádza po dvoch týždňoch testovania už tradične v troch edíciách. Svojim užívateľom predstavuje veľmi dôležité zmeny a novinky, rovnako ako dlhodobú podporu až na päť rokov.

 • GIMP 2.10.20: Vydán s vylepšeným nástrojem pro ořezávání a novými filtry rozostření

  Tomáš Pospíšil

  Jsou to již čtyři měsíce od vydání poslední stabilní verze GIMPu 2.10.18, populárního rastrového editoru s otevřeným zdrojovým kódem. Podívejme se na novinky, s jakými se můžeme v nové verzi 2.10.20 setkat.

 • Náhľad na novinky v Linuxe 5.8

  Ivan Kmeťo

  Linux 5.8 bude s veľkou pravdepodobnosťou dôležitým vydaním pre množstvo veľkých distribúcií. S vydaním druhej release candidate verzie máme možnosť pozrieť sa bližšie na novinky a zmeny, ktoré nové jadro predstaví.

 • Crew Dragon: První pilotovaná kosmická loď s Linuxem

  Petr Valach

  Startem kosmické lodě Crew Dragon 30. května 2020 počíná nová éra v dobývání vesmíru. Na oběžnou dráhu se vydala první pilotovaná loď kompletně ovládaná Linuxem. Nejinak je tomu u nosné rakety Falcon 9. 

 • Súhrn BSD noviniek: DragonFlyBSD 5.8.1 a OpenBSD 6.7

  Ivan Kmeťo

  Za posledné obdobie bol počet noviniek zo sveta operačných systémov BSD o niečo menší, ale napriek tomu sme sa dočkali oznámení týkajúcich sa dvoch vydaní DragonFlyBSD a OpenBSD. Užívatelia FreeBSD majú možnosť zapojiť sa do prieskumu od vývojárov.

 • Proton 5.0-8 prichádza s očakávanými zmenami

  Ivan Kmeťo

  Aktualizácia nástroja Proton 5.0-8 prináša okrem očakávanej implementácie DXVK 1.7 tiež opravy pre herné tituly, na ktoré hráči hier na Linuxe dlho čakali.

 • Elvish shell (2): Príkaz echo

  Eduard Boldižár

  Naučte sa otvoriť a vypnúť Elvish shell v Linux Ubuntu. Následne si povieme niečo o príkaze echo, s ktorým môžete vypisovať text cez štandardný výstup.

 • Linux Lite 5.0 přináší významná vylepšení

  Tomáš Pospíšil

  Linux Lite je jednou z nejlepších linuxových distribucí vhodných pro uživatele Windows. A nejen to, je to také jedna z nejlepších ,,lehkých“ distribucí Linuxu, která je k dispozici. V tomto článku se blíže podíváme na novinky v Linux Lite 5.0.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články