Linuxexpress

Root.cz - články

 • Hra The Mirror je open-source, klon Zeldy se jmenuje 2 Ship 2 Harkinian

  redakce@root.cz (Root.cz: Filip Zatloukal)
  The Mirror, alternativa ke hře Roblox, uvolnil svůj zdrojový kód. Neoficiální port hry Zelda se jmenuje 2 Ship 2 Harkinian. Klasika Descent 3 od Outrage Entertainment je nyní k dispozici pod svobodnou licencí.
 • Softwarová sklizeň (12. 6. 2024): jedna aplikace na všechny komunikační sítě

  redakce@root.cz (Root.cz: Jiří Sluka)
  V dnešní sklizni se ponoříme do světa komunikace, bezpečnosti a prezentací. Představíme si nástroje, které vám umožní udržet kontakt s vaším sociálním okruhem, ochránit vaše digitální data a prezentovat vaše myšlenky v terminálu.
 • Česko samo přechod na IPv6 nezvládne, trh to nevyřeší, říká Ondřej Filip

  redakce@root.cz (Root.cz: Petr Krčmář)
  Ve čtvrtek 6. června proběhlo tradiční setkání k příležitosti Dne IPv6. Přechod na internetový protokol nové generace nepřináší jenom technické výzvy (o kterých se také mluvilo), ale i řadu organizačních překážek.
 • Postřehy z bezpečnosti: spolupráce čínských skupin a zero-day v TikToku

  redakce@root.cz (Root.cz: Monika Kutějová)
  V dnešním vydání postřehů se podíváme na masivní únik dat Ticketmasteru, několikastupňový útok na Ukrajinu, spolupráci čínských skupin na kyberšpionážní kampani nebo malware Decoy Dog útočící na Rusko.
 • Aeon Desktop se formuje, Opera bude umět generovat obrázky

  redakce@root.cz (Root.cz: Filip Zatloukal)
  Edice openSUSE Aeon Desktop RC2 získává nové funkce. Opera ve spolupráci se společností Google představila novou funkci, která uživatelům umožňuje generovat obrázky pomocí umělé inteligence. Ubuntu 23.10 končí podpora.
 • KDE Plasma 6.1 blíže, OBS Studio s podporou NVENC na Linuxu

  redakce@root.cz (Root.cz: David Ježek)
  Google posílá do projektu Mesa podporu Fuchsia OS, 40 let od uvedení původního Tetrisu, OBS Studio 30.2 Beta přináší nativní podporu NVENC, 70 let od úmrtí Alana Turinga.
 • AMD Zen 5 a Intel Lunar/Arrow Lake se představují: závěr roku ve znamení x86

  redakce@root.cz (Root.cz: David Ježek)
  Mezi všemi těmi Apple Silicony a Qualcommy Elite X by člověk mohl přehlédnout, že x86 se má stále k světu. Po Computextu už ale ne, jak AMD, tak Intel ukazují světu, co za skoky vpřed chystají.
 • Coconut: zápis některých operátorů s využitím Unicode

  redakce@root.cz (Root.cz: Pavel Tišnovský)
  Coconut nabízí programátorům mnoho konceptů i technik. Dnes se seznámíme s alternativním způsobem zápisu některých operátorů s využitím Unicode znaků a definicí nových unárních i binárních operátorů.
 • Sazba zdrojových kódů v LaTeXu: balík minted

  redakce@root.cz (Root.cz: Pavel Satrapa)
  Součástí odborných textů běžně bývají ukázky programového kódu či konfiguračních souborů. Nejčastěji bývají sázeny neproporcionálním písmem, ale jsou i jiné možnosti. Pojďme se podívat, co v této oblasti nabízí LaTeX.
 • Nový Zabbix 7.0 LTS: HA podpora Zabbix proxy

  redakce@root.cz (Root.cz: Lukáš Malý)
  Společnost Zabbix SIA vydala 4. června 2024 novou dlouho očekávanou LTS verzi monitorovacího systému Zabbix. Čerstvě uvolněný Zabbix 7.0.0 LTS, přináší mnoho nových vlastností, které si dnes podrobněji popíšeme.
| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články